“ÖĞRENCİ VELİ EL ELE” ÇANAKÇI KİTAP OKUYOR PROJESİNDE AYLIK TEŞVİK ÖDÜLÜ
 
         Çanakçı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda Kaymakamımız Hasan AKBULT himayelerinde İlçe Milli Eğitim Müdür V. Yılmaz GENÇ koordinasyonunda başlatılan "Öğrenci Veli El Ele" Çanakçı kitap okuyor projesinde aylık teşvik ödülü projeye en çok destek veren veliler arasından belirlenen veli Sebahat ŞENGÜN'e Kaymakamımız Hasan AKBULUT tarafından verildi.
 
        Projede; haftada 3 gün yarım saat velilerimizin çocuklarıyla beraber okul kütüphanesinden temin edilen kitapları okumaktadır. Pazartesi, Salı ve Perşembe günleri akşam 20:00 ile 20:30 arasında veliler öğrencileriyle beraber evde kitap okumaktadır. Unutulma ihtimaline karşın, bu günlerde, velilerimize okul idaresi tarafından kısa mesaj gönderilmektetir. İsteyen velilerimizde öğrencisinin sınıf öğretmenine okurken çekilmiş fotoğraflarını göndermekte ve gelen fotoğraflar haftalık olarak okul giriş panosunda sergilenmekte, diğer velilerimize de örnek teşkil etmesi sağlanmaktatır.
        Bu konuda siz değerli velilerimize güveniyor, çocuklarımızın daha iyi bir geleceğe sahip olmaları konusunda yaptığımız bu çalışmaya desteklerinizi bekliyoruz.