DÜNYA ORMANCILIK GÜNÜ VE ORMAN HAFTASI ETKİNLİĞİ
 
        Sayın Kaymakamımız Yusuf Gemici “Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası” dolayısıyla 29 Mart 2017 Çarşamba günü saat 11:00’de Ahmet Yılmaz Anaokulunda yapılan fidan dikim törenine katıldı.
 
        Orman Haftası etkinlikleri kapsamında Tirebolu Orman İşletme Müdürlüğü ve Ahmet Yılmaz Anaokulu Müdürlüğünce hazırlanan etkinlikte gelecek nesillere bırakılacak en güzel miras olan fidanlar toprakla buluşturdu.
 
        Ahmet Yılmaz Anaokulu Müdürü Seçil SIBIÇ yaptığı konuşmada; 21-26 Mart tarihleri arasının Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası olarak kutlandığını,  ormanların bir ülkenin akciğerleri ve en büyük zenginlik kaynağı olduğunu, beşikten mezara orman ve orman ürünlerine hava gibi su gibi ekmek gibi muhtaç olduğumuzu ve böyle bir etkinliği gerçekleştirmekten mutluluk duyduklarını söyledi.
 
        Fidan dikim törenine, Kaymakamımız Yusuf GEMİCİ, Tirebolu Orman İşletme Müdürü Murat BİTİŞYILMAZ, İlçe Jandarma Komutanı Musa BAŞ, İlçe Emniyet Amiri V. Ercüment ERÇİN, Tapu Müdürü Taner ÜLKER, İlçe Nüfus Müdürü Revda HIDIMOĞLU, İlçe Malmüdürü V. Neşe GÜLAL, Görele Orman İşletme Şefi Ali Hakan ÇELİK, İlçe Kütüphane Sorumlusu Şenol GÜMÜŞ, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Kadir TABİK, Ahmet Yılmaz Anaokulu Müdürü Seçil SIBIÇ, vatandaşlar, öğrenciler ve veliler katıldı.