ÇANAKÇI KİTAP OKUYOR PROJESİNDE “ÖĞRENCİ VELİ EL ELE”
 
        Çocuklarımıza verebileceğimiz en değerli hediye onlara olan ilgimiz ve onlarla beraber geçirdiğimiz zamandır. Bu ilginin sadece oyun oynamak veya beraber televizyon izlemek olmaması gerektiğini hepimiz bilmekteyiz. Bu nedenle Çanakçı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda Kaymakamımız Hasan AKBULUT himayelerinde İlçe Milli Eğitim Müdür V. Yılmaz GENÇ koordinasyonunda kitap okuma projesi başlatıyoruz.
        Projemizin içeriği haftada 3 gün yarım saat velilerimizin çocuklarıyla beraber kitap okuması olacaktır. Kitaplar okul kütüphanesinden temin edilecektir.
Kitap okumayı sadece okulda yapılan bir etkinlik değil evde de aktif hale getirmek amacındayız. Bu çalışmamızda amaç anne baba kitap okumasa bile, gazete veya dergi okuyarak evde çocuğuna örnek olmasını sağlamaktır.
        Proje uygulamamız ise; Pazartesi, Salı ve Perşembe günleri akşam 20:00 ile 20:30 arasında öğrenciyle beraber evde kitap okunması şeklindedir. Unutulma ihtimaline karşın bu günlerde velilerimize okul idaresi tarafından kısa mesaj gönderilecektir. İsteyen velilerimizde öğrencisinin sınıf öğretmenine okurken çekilmiş fotoğraflarını gönderecek ve gelen fotoğraflar haftalık olarak okul giriş panosunda sergilenerek diğer velilerimize de örnek teşkil etmesi sağlanacaktır.
        Bu konuda siz değerli velilerimize güveniyor, çocuklarımızın daha iyi bir geleceğe sahip olmaları konusunda yaptığımız bu çalışmaya desteklerinizi bekliyoruz.