ATATÜRK’Ü ARAMIZDAN AYRILIŞININ 80. YILINDA SAYGI VE MİNNETLE ANDIK

         Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 80. yıl dönümü münasebetiyle, Çanakçı Çok Programlı Anadolu Lisesince hazırlanan anma programına katılan Kaymakamımız Hasan AKBULUT, Atatürk haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen yarışmada dereceye giren öğrenciye ödül verdi.
 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan anma programı günün anlam ve önemine dair konuşma ile devam etti. Atatürk’ün hayatını anlatan video gösteriminin ardından bir öğrenci tarafından Mustafa Kemal’in Kağnısı adlı şiir seslendirildi. Oratoryo dinletisinin ardından ÇPAL Müdürü Niyazi AYDIN Atatürk’ten nameler adlı konuşmayı yaptı. Atatürk’ün sevdiği şarkıların seslendirilmesinin ardından yabancı devlet adamlarının Atatürk’ü hakkındaki görüşlerine yer verildi. Atatürk’e göre Atatürk metninin okunmasının ardından Aşık Veysel’in seslendirdiği Ağlayalım Atatürk’e ağıtı dinletisinin ardından program ödül töreni ile sona erdi.
 
Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 80. yıl dönümünde minnet ve şükranla anıyoruz.