24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ
24 Kasım Öğretmenler Günü ilçemizde çeşitli etkinliklerle kutlandı. 24.11.2018 tarihinde, saat 10.00 ´da Çanakçı Kaymakamlığı’nda “Çelenk Sunma Töreni´´ yapıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan  programa İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yılmaz GENÇ, Okul idarecilerimiz, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Çelenk koyma töreninin ardından  vatandaşlar öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü´nü kutladı.
 
24 Kasım Öğretmenler Günü programı Çanakçı Çok Programlı Anadolu Lisesinde yapıldı. Program öncesinde vefat eden öğretmenlerimizi ruhuna ithafken Cuma öncesi Kuran-ı Kerim okundu. Programa  İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yılmaz GENÇ, Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, Öğretmen ve öğrenciler ve veliler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın ardından açılış konuşması yapıldı. Yeni, tecrübeli ve emekli öğretmenlerimiz de konuşmalar yaptılar Daha sonra İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yılmaz GENÇ konuşmasında öğretmenin topluma arkasını dönmeden toplumun sürekli önünde giden gönül eri olduğunu söyleyerek öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü´nü kutladı. Sonrasında Milli Eğitim Bakanı Ziya SELÇUK´un Öğretmenler Günü Mesajı okundu. Emekli öğretmenlere hediyeler takdim edildi. İlçemizde düzenlenen Resim, Şiir, Kompozisyon dalında dereceye giren öğrencilere plaket verildi. Çeşitli gösteriler ve sunumlar eşliğinde ilerleyen program anıların anlatılması, hediye çekilişi ikramlar ile devam etti.
Program sonrasında ise İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yılmaz GENÇ emekli olan öğretmenlerimiz ile  görevi başında vefat eden öğretmenlerimizin mezarına ziyarette bulundu