19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA VE GENÇLİK SPOR BAYRAMININ 98. YILI
 
 
19 Mayıs Atatürk´ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı 98. yıl kutlamaları ve Gençlik Haftası tüm yurtta olduğu gibi İlçemizde de çeşitli etkinliklerle kutlandı.
 
Kutlama programı hava muhalefeti nedeniyle Çanakçı Çok Programlı Anadolu Lisesi Konferans salonunda bugün saat 09:30’da saygı duruşu ile İstiklal Marşının okunması ile başladı.
Gençlik adına konuşmayı ÇPAL’ den bir öğrencinin yapmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Çanakçı Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Niyazi AYDIN yaptı. Program öğrenciler tarafından şiirlerin okunması ile devam etti. Atatürk’ün Gençliğe Hitabesinin bir öğrenci tarafından okunmasının ardından, öğrenciler hep bir ağızdan gençliğin ATA’ya cevabını okudular ve 15 Temmuz Demokrasi Marşını seslendirdiler. Solo müzik seslendirilmesinin ardından İlçemizde Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında yapılan yarışmalarda birincilere, ödülleri Sayın Kaymakamımız Yusuf GEMİCİ, ikincilere, ödülleri İlçe Jandarma Komutanı Kd. Bşçvş Musa BAŞ, üçüncülere, ödülleri İlçe Milli Eğitim Müdür Zafer BALCI tarafından verildi. ÇPAL öğrencileri arasında düzenlenen diğer yarışmalarda dereceye girenlere protokol üyeleri tarafından ödülleri verildi. Program Halkoyunları gösterilerinin ardından sonlandı.