15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANMA, DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ
 
15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik günü etkinlikleri kapsamında İlçemizde 15 Temmuz 2017 Cumartesi günü saat 19:00 da Sarayköy Köyü Fatih Camisi yanında toplanılması ile başladı. Kaymakamımız Yusuf GEMİCİ, protokol üyeleri ve vatandaşlarımızla birlikte Bayraklar eşliğinde, Demokrasi ve Birlik Günü Yürüyüşüne başladı. Yürüyüş Kortejin 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik günü anma programı ve nöbetin gerçekleştireceği Şehit P. Teğmen Furkan YAYLA Meydanına bekleyen kalabalıkla bir araya gelmesi ile son buldu.  
Program 15 Temmuz ve tüm Şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Kur’an tilavetinin ardından İlçe Müftüsü Fatih KAYA şehitlerimizin ruhu için dua okudu.
Çanakçı İlçe Belediye Başkanı Av. Tuncay KASIM ve Kaymakamımız Yusuf GEMİCİ’nin konuşmalarının ardından Giresun Milletvekili Av. Sabri ÖZTÜRK, Cemal ÖZTÜRK ve Başbakan Yardımcısı Sayın Nurettin CANİKLİ’nin 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik günü münasebetiyle göndermiş oldukları mesajlar okundu. Program sinevizyon gösterisi ile devam etti.