12 MART İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULU VE MEHMET AKİF ERSOY’U ANMA GÜNÜ
 
12 Mart İstiklal Marşı ’mızın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma günü dolayısıyla Çanakçı Çok Programlı Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerince hazırlanan program bugün saat 10:00 da Çanakçı ÇPAL Konferans Salonunda Kaymakamımız Hasan AKBULUT ’un katılımları ile gerçekleştirildi.
Program; 1 dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı ’mızın okunması ile başladı, günün anlam ve önemine dair konuşma Kaymakamımız Hasan AKBULUT tarafından yapıldı. Mehmet Akif ERSOY ’un hayatının anlatıldığı video gösteriminin ardından İstiklal Marşı İçin adlı şiir okundu. Öğrenciler tarafından hazırlanan pies sergilendi, Zulmü Alkışlayamam Şiiri seslendirildi. Ödül töreninin ardından program sona erdi.
 
Programa; Kaymakam Hasan AKBULUT, İlçe Jandarma Komutanı Musa BAŞ, İlçe Emniyet Amir V. Faruk GÜNEŞ, MHP İlçe Başkanı Bekir EMEN, İlçe Müftüsü V. Mehmet DİLSİZ, SYD Vakfı Müdürü Aysel GÜLAL, Tapu Müdürü Muhammet SAĞLAM, Gençlik ve Spor İlçe Müdür V. Kerem GÖDEK, İlçe Malmüdürü V. Neşe GÜLAL, İlçe Nüfus Müdürü Revda HIDIMOĞLU, İlçe Özel İdare Müdürü Ömer KARAMAN, İlçe Yazı İşleri Müdürü Mehmet Ali KARAKAŞ, Tarım ve Orman İlçe Müdür V. Hasan Ersin GÖBEL, İlçe Milli Eğitim Müdür V. Yılmaz GENÇ,  Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı V. Dr. Kübra AYDIN, Köylere Hizmet Götürme Birliği Müdürü Nurullah SAVAŞ, diğer kamu görevlileri vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.